ปกยาว.jpg

אני מניח שיש לכם הרבה שאלות - ננסה לענות כאן על הכל

טוב,,אז מה זה אלגו טריידינג ? מסחר אוטומטי אלגוריתמי ?


כיום ישנם כלים רבים ומגוונים בעולם אשר מאפשרים פיתוח של מערכות אוטומטיות לחלוטין למסחר בשוק ההון על כל רבדיו. מערכות אלו, רובן לפחות, לא מצריכות כל התערבות אנושית. לרוב מערכות כאלו מפותחות על בסיס רעיון של אסטרטגיה מסויימת של המפתח או הוגה הרעיון. כבני אנוש אין לנו את היכולת ךעקוב 24 שעות ביממה אחר השווקים ואלר עשרות אלפ]י נכסים למסחר. מערכת אוטומטית יכולה לעשות זאת. קל מאוד לגשת ליוטיוב ופשוט לכתוב מה זה אלגוטריידינג.
אז מה השונה מה שאתה מציע ממה שיש כבר מוכן בשווקים ?


ובכן מירב מערכות המסחר האוטומטיות מבוססות בעיקר על אסטרטגיות מסחר כאלו ואחרות. רובן תלויות בלא מעט פרמטרים ותמיד ולעולם יהיה חשופות לסיכונים במקרים של ארועים חריגים בעולם. למרות זאת אני חייב לציין שיש מערכות לא רעות בכלל בעולם ועדיין לא מצאתי מערכת אחת שיכולה לספק התחייבות לשמירה על כספי המשקיע בעת ארע חרגי בשווקים(ברבור שחור נאמר). מה גם שרוב הרובוטים, המערכות האוטומטיות פותחו בדרך כלל עבור הכס מאוד מסויין מה שכבר שומט את הבטחון בהצלחה של מערכת כזו או אחרת לאורך זמן ובעת ארועים חריגים. המערכת שאני מציע הנה מערכת מתמטית טהורה. לא קשורה לסוג הנכס, לאורעים חריגים\משמעותיים. היא תמיד פועלת בשתי כיוונים ותמיד מגידה על כספי הקרן וכמות החשיפה של כספי הקרן לשווקים. זה לא דבר של מה בכך. לאורך שנים בדקתי אין ספור מערכות אוטומטיות ואפילו כאלו "שמייצרות" 50% תשואה בחודש,,,רובן ככולם כשלו בסופו של דבר ברגע אחד או נאמר ביום או שבוע חריגים במיוחד. אני חיפשתי לבנות\לפתח מערכת שתהיה מוגנת ותעבוד יציב לאורך זמן עם מינימום סיכון ומקסימום תשואה.
מה זה Drowdown שציינת באתר?


המונח מתייחס לסוג של רמת הסיכון שנלקחה בחשבון המסחר עלמנת להגיע לרווח\תשואה המוצגת. נניח שיש חשבון קרן אשר נפתח לפני שנה בסך של 1000 דולר - ולאחר שנה החשבון נמצא ביתרה של 2000 דולר. הווה אומר רווח של 100% תשואה על ההשקעה הבסיסית. כאשר בוחנים את ה- Drowdown לאורך השנה רואים שהיום פעמים שחשבון הקרן ירד לרמה של 100$ נאמר, קרי, הפסד של 90% מהקרן. בנס, מזל, ארוע כזה או אחר - החשבון אל נמחק. המערכת שטיפלה בחשבון אפשרה בצורה חמורה לאפשר לחשבון המסחר המקורי- לכספי הקרן לרדת ולו רק לפעם אחת, לרגע אחת למצב של כמעט מחיקה. Drowdown של 90% במקרה של הדוגמה.
מדוע צריך 199 $ מכל שותף?


עשיתי חישוב - הערכה - שעל מנת לגייס ולהעסיק 2 מתמטיקאים ו- 2 אנשי תוכנה כמו גם רכישת ציוד מתאים, שרתים וכדומה, אצטרך לערך 200,000 ש"ח. ברמה האישית כבר השקעתי קרוב ל- 40,000 ש"ח בבדיקות, חישובים , מפתחים מחו"ל ותוכנות. לאחר סיום הגיוס ו\או במהלכו תתחיל העבודה של סיום המחקר והתחלת הפיתוח. ז"א שהערכת הזמן שצויינה בדף הראשי מתייחסת לזמן שממנו תתחיל העבודה הלכה למעשה. ההפרש מסך הגיוס לצרכים למעשה יושלם על ידי באופן אישי.
האם הרובוט- המערכת שתפותח תהיה שייכת לכל אחד מהשותפים?


שאלה מצויינת המערכת תשרת כל אחד מהשותפים ללא כל עלות וללא כל עמלה או חלוקת רווחים. לא תהיה השקעה נוספת מעבר להשקעה הראשונית של 199 דולר. כמובן שאני ילווה בסיום הפיתוח כל אחד בנושא היכן מומלץ לפתוח חשבון מסחר אישי, כיצד עושים זאת - בכל התהליך - אל חשש. המערכת תותקן על חשבון אישי של כל אחד מהשותפים. חשבון אישי לחלוטין כמו שיש חשבון בנק. המערכת הנה בבעלות כל שותף לשימוש מסחר אישי בחשבון אחד!!
האם השקעה כפולה- נאמר 398 $ במקום 199 $ תתרום משהו עבורי?


ממש לא ואין טעם. עדיף לעודד חברים קרובים, משפחה וכדומה להצטרף.
מה לגבי חוקים ומיסוי ?


ב"ה עובדים חד משמעית על פי מסגרת החוק. בנושא האלגו טריידינג יש גם הגדרה מאוד מסויימת בהגדרות הרגולטיביות בישראל. מה גם שאני תמיד אמליץ לעבוד רק עם חברות מסחר מפוקחות. (יש כאלו כמובן גם בישראל). בישראל לדוגמה המס יורד אוטומטית מהרווחים וללקוח אין צורך להתעסק עם נושא מיסוי וכדומה. הרגולציה בישראל חמורה מידי לטעמי האישי - למרות שזה בדרך כלל יהיה תמיד לטובת הלקוח- אתם.
מה סטטוס הפיתוח כרגע?


סיימתי מספר שלבים חשובים וכבר יש בסיס למערכת. אני עובד (למטרות חסיון) עם מספר תכנתים ומתמטיקאים - בגרמניה, צרפת, הודו ופקיסטן. המטרה לבצע חלוקת עבודה על מנת שאלף אחד תהיה התמונה השלמה. את חיבור כל מקטעי המערכת אני יעשה באופן אישי. מה שנותר זה למעשה - לאחר שההתכנות לביצוע הוכחה - לעבור לשלב הקשה של בנית מערכת חדשה "ונקיה" שתעבור את כל הבחינות שהצבתי לה לאורך זמן.+
מדוע רק בפייפל?


אני עובד עם מספר ספקי שרות בחו"ל ובודק את המערכת עם מספר ברוקרים. מערכת תשלומים והעברות כספים של פייפל היא כרגע הפופלארית והאמינה ביותר. יש מערכת תמיכה בישראל- מענה טלפוני- ברמה גבוהה ביותר. בכל מקרה ניתן גם לשלם בכרטיס אשראי ללא חשבון בפייפל. תתחילו בהליך ההצטרפות והמערכת תוביל אתכם לאיזור התשלום בפייפל ותהיה עבורכם אוצית בחירה- תשלום בכרטיס אשראי.
מה הסיכויים להצלחה?


אני מקווה שמבינים שמערכת כזו עובדת הנה פריצת דרך משמעותית. כרגע ולאור מה שכבר יש בידי הערכת ההצלחה לסיום הפיתוח עומדת על כ- 90% שזה לא מעט. כיום כל אחד מהמשתתפים "מסכן" לכאורה סכום די סימלי יחסית ( 199 דולר) עם סיכוי להרוויח לאחר מכן סכומים דימיוניים מבחינת אחוזי תשואה. אז אין הבטחה והתחייבות חד משמעית אך יש סיכוי הרבה יותר טוב - מטוב !!
כמה קרובים ?


האמת שאני ממש - אבל ממש קרוב לפיתרון מלא. זה יכול לקחת גם הרבה פחות מ 9 חודשים. אבל מעדיף לא ללחוץ על עצמי ולבצע בדיקות מקיפות. השוק לא בורח
מה אם לא תצליח לגייס את הסכום שרצית להתחלת פיתוח?


אני לא באמת רואה מצב כזה. אני כמובן בכל מקרה אמשיך להשקיע ולפתח עד סיום. כל סכום שלא ייגוייס יושלם על ידי ורק אלו שהשקיעו ישארו אכן שותפים לטווח ארוך. מה שלא יגוייס כאן באמצעות הגיוס החברתי יושקע פשוט על ידי באופן אישי.
דוגמה למערכת מסחר?

אז מה זה למעשה רובוט מסחר?

כיצד עובדת המערכת האוטמטית?