מסחר מקצועני בשוק המט"ח

שאלות ותשובות

האם אתה מספק המלצות מסחר ?


אני לא מספק המלצות מסחר ולא איתותי מסחר. ללא קשר לרגולציה שלא מאפשרת זאת כיום, אני פשוט לא מעוניין לעשות זאת. מה גם שזו טעות. מי שבאמת רוצה להצליח בשוק ההון ובשוק המט"ח צריך ללמוד לסמוך על עצמו- ורק על עצמו ולא להקשיב לרעשי רקע.
אם אתה כזה טוב מדוע אתה לא עשיר ?


שאלה ישראלית טיפוסית ,, ואולי אחת הסיבות שבגינה הפסקתי גם ללמד למרות שהיו לי כיתות מלאות ועלות הקורסים שלי הייתה היקרה בישראל. לכל אחת נסיבות חיים משלו, לכל אחד ארועים מכוננים משלו. אני לא עשיר ובוודאי שהתפרנסתי יפה מאוד בעבר משוק מרתק זה. לקחתי הפסקה רבת שנים ורק מנסיבות אישיות. בשנה האחרונה אני מקבל יותר ויותר טלפונים על דרישה , כמיהה לידע ולחומרים. תמיד אהבתי ללמד ולהדריך. אני לא מתכוון לעשות זאת כפי שעשיתי בעבר.
האם אתה מעביר קורסים ?


ישנו קורס מוקלט אחד באתר - קורס סופר מקצועי שמלווה בלא מעט ספרות מקצועית וחומרים טכניים. זהו קורס מספק ביותר . כל כותרי הוידאו והספרות המקצועית והחומרים הנלווים בנוסף לקורס 5 המפגשים שאני מספק. למי שמוכן להשקיע בלימוד אישי ומבין שיש כאן תהליך של לימוד והתנסות,,אז אשמח לקבל אותו ללימוד אישי באחד מהקורסים שלי.
במה אתה שונה ?


אשתדל להיות צנוע - החומרים שאני מספק הם לא החומרים הטובים בארץ,,הם מהחומרים הטובים בעולם. לצערי חומרים משמעותיים ביותר בכלל לא מלומדים ולא מוזכרים בארץ- ממש אבסורד. מי שרוצה להתמקצע , צריך להשקיע בידע איכותי ולא רדוד או שטחי. לדעתי - קורסים רבים פשוט מובילים רבים כצאן המובל לטבח - וסליחה על המילים הקשות.
האם אתה מנהל תיקי מסחר לאחרים ?


לא, פשוט אסור אבל תמיד אוכל לסייע ולתמוך בלקוחות עם חשבון מסחר מבחינת ידע. כיום דרך הפעולה שלי כלפי העולם ואחרים הנה רק באמצעות מסחר אוטומטי - אלגו טריידינג,, כלי פיתוח אישי. יש כל כך מידע באתר.
יש לך המלצה על ברוקר בישראל ?


לא, לא מת עליהם בישראל - בכלל לא אבל מה לעשות שישראל הפכה להיות אחד המקומות הבטוחים ביותר לסוחרים אל מול הברוקרים. מבחינת תנאי מסחר, שירות וכדומה בוודאי שלא הייתי עובד בישראל. מבחינת ביטחון כספי הייתי בהחלט עובד עם ברוקר בישראל.
מה דעתך על אלגו טריידינג ?


דעתי חיובית ביותר. אם יש מערכת שמוכיחה את עצמה לאורך זמן,,שאפו. כאשר מציינים שיש רובוט שעובד רק על נכס ספיציפי - אני מוטרד. רובוט טוב לדעתי אמור לעבוד על על בסיס שיטה ואם השיטה טובה זה אמור להתאים לכל נכס סחיר. אני גם בעד לשלב בין מסחר ידני למסחר אוטומטי.
מדוע דווקא מט"ח ?


טוב , זאת שאלה,,אני את שוק המניות די לא מכיר. מבחינתי גרף זה גרף וניתחתי לא פעם ודי בהצלחה גרפים של מניות ומדדים שונים ובהצלחה. אני למעשה סוחר בכל מה שיש לברוקר להציע שזה בדרך כלל כולל גם סחורות ומדדים. יש משהו בשוק המט"ח שזה היתרון שלו וגם החיסרון הגדול שלו :התנועתיות - היכולת לפעול 24 שעות ביממה - המינוף. שוק לא פשוט - למעשה שוק שלעיתים חשים שעושה הכל על מנת להכשיל אותנו. שוק מרגש ( אולי גם שוק המניות), שוק דינאמי - ושוק בעל פוטנציאל רווח משמעותי הרבה יותר משוק המניות. כנ"ל גם לגבי פוטנציאל ההפסד.

סרטונים